Shikoni si goditet dhe ofendohet rëndë kjo grua në metro, bie pre e racizmit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:24 21-11-2017 Shikoni si goditet dhe ofendohet rëndë kjo grua në metro, bie pre e racizmit (VIDEO)

Një grua është qëlluar në metro pasi i kërkoi një burri që ti linte pak hapësirë, sepse ishte hapur shumë.

Sam Saia, 37 vjeç, thotë se u sulmua nga pasagjeri i trenit në Nju Jork të enjten në mëngjes. Siç shihet  në video ai  më pas e ka ofenduar me fjalë banale të cilat në shumicën e rasteve janë bllokuar.

Në rrjete sociale të gjithë ata që kanë parë videon kanë shpërthyer ndaj sjelljes së tij, duke i thënë se ka “tradhëtuar racën”, e jo pak nga ata që e kanë kërcënuar se nëse e shohin në rrugë do ta rrahin. Shumë e kanë quajtur këtë sulm si  racist dhe gjinor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ju paguajnë 20 mijë euro për person nëse shkoni të jetoni në këtë qytet të Zvicrës
Shtëpia e Bardhë në alarm, kërcënohet me jetë djali i Donald Trump »
Article Logic
Execution time: 0.0087740421295166
array(1) { ["section"]=> string(88) "shikoni-si-goditet-dhe-ofendohet-rende-kjo-grua-ne-metro-bie-pre-e-racizmit-video-100402" }