Shikoni si ka qenë Golemi para 25 vitesh…dhe harrojeni pamjen që ka sot (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:52 27-07-2016 Shikoni si ka qenë Golemi para 25 vitesh…dhe harrojeni pamjen që ka sot (FOTO) Nje foto nga Golemi i Kavajes perpara viteve '90

Dhe të mendosh se gjithçka është shkatërruar vetëm në një çerek shekulli. A e mbani mend sesi ka qenë zona e Golemit, plazhi dhe kurora e gjelbër e Golemit para viteve ’90? 

As nuk e imagjinoni dot…madje janë fshirë të gjitha gjurmët nga arkivat për të mos mbajtur mend se çfarë kemi pasur.

Kjo është foto e plazhit të Golemit, një kartolinë e shkruar edhe në anglisht, për t’ua treguar të huajve. Sot s’kemi ç’të tregojmë më. Madje s’duhet fare ta fotografojmë atë masakër urbane në Golem, e shkatërruar në 25 vite. Foto eshte publikuar nga grupimi Qytetaret per Parkun.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0517578125
array(1) { ["section"]=> string(82) "shikoni-si-ka-qene-golemi-para-25-vitesh-dhe-harrojeni-pamjen-qe-ka-sot-foto-47914" }