Shisnin drogë përmes WhatsApp dhe Facebook, shkatërrohet grupi kriminal me katër shqiptarë në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 09:50 13-06-2019 Shisnin drogë përmes WhatsApp dhe Facebook, shkatërrohet grupi kriminal me katër shqiptarë në Itali

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal i përbërë nga një tunizian dhe katër shqiptarë, të cilët merreshin me trafikimin e drogës.

Dy prej tyre përfunduan në burg, ndërsa të tjerët janë vendosur nën arrest shtëpiak. Ata drjtonin tregtinë e drogës në Piazza Santa Giulia, në Torino, duke lënë takimet me klientët përmes rrjeteve sociale si WhatsApp dhe Facebook.

Droga u shitej të rinjve në rrethin e Vançillës, një nga qendrat e jetës së natës në qytet.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031582117080688
array(1) { ["section"]=> string(105) "shisnin-droge-permes-whatsapp-dhe-facebook-shkaterrohet-grupi-kriminal-me-kater-shqiptare-ne-itali-168037" }