Shisnin kanabis në kryeqytet, arrestohen tre të rinj në flagrancë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 12-12-2019 Shisnin kanabis në kryeqytet, arrestohen tre të rinj në flagrancë

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale 'Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'.

Mësohet se janë vënë në pranga A. G.,20 vjeç, A. Ç., 25 vjeç, dhe A. S., 24 vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar, të rinjve i janë gjetur lëndë narkotike të sasive të ndryshme.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e narkotikëve.

Gjatë 24 orëve janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Nga Komisariati i Policisë Nr. 2, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë u arrestua në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, shtetasi:

  1. G.,20 vjeç, banues në Tiranë, pasi në Rrugën e Kavajës, shërbimet e Komisariatit Nr. 2 gjatë kontrollit fizik të ushtruar në automjetin në të cilin shtetasi A. G. ishte pasagjer, i kanë gjetur doza me lëndë të dyshuar cannabis sativa.

Nga Komisariati i Policisë Nr. 2 në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë u arrestua në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, shtetasi A. Ç., 25 vjeç, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Ndre Mjeda” gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga Policia iu gjetën 4 pilula të dyshuara ekstazi.

Nga Seksioni i Forcës së Posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë u arrestua në flagrancë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” shtetasi A. S., 24 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Policisë, në autostradën Tiranë-Durrës, në automjetin në të cilin ndodhej pasagjer iu gjet dhe sekuestrua një sasi lënde narkotike, e dyshuar cannabis sativa.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme në ngarkim të shtetasve A. G., A. Ç. dhe A. S.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13305306434631
array(1) { ["section"]=> string(71) "shisnin-kanabis-ne-kryeqytet-arrestohen-tre-te-rinj-ne-flagrance-189201" }