Shiste drogë te ‘Varri i Bamit’, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë, i sekuestrohet makina dhe telefoni

Publikuar tek: aktualitet, më 13:35 08-12-2019 Shiste drogë te ‘Varri i Bamit’, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë, i sekuestrohet makina dhe telefoni

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar "DRIVER" në fushën e tregëtimit të drogave të forta.

Mësohet se është arrestuar shtetasi ‘F.SH’, 43 vjeç, pasi merrej me tregtimin e drograve të forta, kryesisht kokainë.

Sakaq, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 106.8 gram lëndë narkotike e llojit dhe 1 aparat celualar.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” në ngarkim të shtetasit F. SH

Njoftimi i Policisë:

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas.

Sekuestrohet lëndë e dyshuar narkotike kokainë, automjet dhe aparat celular.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërive në fushën e natkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor "DRIVER", ku u godit një rast i prodhimit dhe shitjes së drogave të forta, konkretisht e llojit kokainë, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

- F. Sh., 43 vjeç banues në Tiranë.

Nga informacione të siguruara në rrugë operative, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P Tiranë
se në rrugën “Xhanfize Keko” në vëndin e quajtur “Varri i Bamit” shtetasi F. Sh merrej me tregtimin e drograve të forta, kryesisht Kokainë, është organizuar puna dhe po në këtë vend gjatë kontrollit të ushtruar ,në automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin F. Sh, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 106.8 gram lëndë e dyshuar narkotike e llojit kokainë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me automjetin dhe me 1 aparat celualar.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” në ngarkim të shtetasit F. SH

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048775911331177
array(1) { ["section"]=> string(103) "shiste-droge-te-varri-i-bamit-arrestohet-43-vjecari-ne-tirane-i-sekuestrohet-makina-dhe-telefoni-188767" }