Shiten në ankand disa sende personale të Hitlerit

Publikuar tek: bota, më 21:13 01-11-2015 Shiten në ankand disa sende personale të Hitlerit

Dy gota vere, një kuti pudre dhe disa pjata argjendi të cilat i përkisnin Hitlerit dhe bashkëshortes së tij, Eva Braun janë shitur në ankand këtë fundjavë në Gjermani.

Te gjitha sendet personale të çiftit kishin të gdhendura “Kryqin e Thyer” apo svastikën, si dhe “Shqiponjën Imperiale” me simbolet A.H dhe E.B. Kompleti i tavolinës është shitur për 23 mijë dollarë ndërsa kutia e pudrës e përdorur nga Eva Braun u shit për 6 mijë dollarë bashkë me dy gotat për 3,600 dhe 2,500 respektivisht.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012650012969971
array(1) { ["section"]=> string(55) "shiten-ne-ankand-disa-sende-personale-te-hitlerit-24439" }