Shiteshin të skaduara për konsumatorët, AKU ‘heq qafe’ mbi 280 kg çokollata, molto, biskota dhe dhjetëra litra lëngje frutash

Publikuar tek: aktualitet, më 12:10 23-12-2019 Shiteshin të skaduara për konsumatorët, AKU ‘heq qafe’ mbi 280 kg çokollata, molto, biskota dhe dhjetëra litra lëngje frutash Produktet e skaduara

Asgjësohen në Fier produktet ushqimore që u kishte kaluar afati i përdorimit.

 

Drejtoria Rajonale e AKU–së Fier, bën me dije se ka kryer procedurën e asgjësimit të produkteve ushqimore për shkak të tejkalimit të afatit të përdorimit, pas kërkesës së vetë subjektit, në respektim të detyrimeve që përcakton ligji.

DRAKU Fier bëri verifikimet për të ndjekur gjurmueshmërinë e produkteve në fjalë, sipas listës të paraqituar nga subjekti, konkretisht të 280.78 kg produkte ushqimore dhe 6018.33 litra pije joalkoolike.

"Siguria Ushqimore është sfida jonë e përbashkët dhe kërkon kontributin e gjithësecilit", thuhet në njoftimin e AKU-t.

80023336_2575696142512685_5227445863223132160_o (1).jpg

80367811_2575696435845989_7521675392537591808_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « URGJENTE/ Prurjet e mëdha të lumit rrezikojnë urën e Bratit, Monument Kulture
Tërmeti tragjik, Arqipevshki i Tiranës MESAZH shprese dhe kurajoje: Mos u largoni nga Shqipëria, keni tipare shumë të bukura »
Article Logic
Execution time: 0.010931968688965
array(1) { ["section"]=> string(127) "shiteshin-te-skaduara-per-konsumatoret-aku-heq-qafe-mbi-280-kg-cokollata-molto-biskota-dhe-dhjetera-litra-lengje-frutash-190153" }