Shiu i madh e me stuhi në Tiranë, 'Lana' arrin nivelin maksimal, uji në lartësinë e urës(VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:07 23-09-2019 Shiu i madh e me stuhi në Tiranë, 'Lana' arrin nivelin maksimal, uji në lartësinë e urës(VIDEO) Niveli i ujit ne Lumin Lana

Kryeqyteti u përfshi mbrëmjen e sotme nga reshje shiu të me intensitet të lartë e të shoqëruara me stuhi ere.

Mirëpo, gjithë reshjet e dendura të shiut dhe derdhja e tyre në lumin Lana ka rritur ndjeshëm nivelin e ujit në shtratin e tij, ndërsa në videon e siguruar nga neësbomb.al shihet se në zonën e "Pallatit me Shigjeta", niveli ka rritur gati në nivelin e urës.

Në disa zona të Tiranës u bllokua për disa minuta trafiku, ndërsa rrugët dhe trotuaret u mbushën më ujë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020965099334717
array(1) { ["section"]=> string(97) "shiu-i-madh-e-me-stuhi-ne-tirane-lana-arrin-nivelin-maksimal-uji-ne-lartesine-e-ures-video-179549" }