SHIU I METEORËVE, më 3-4 janar spektakël në qiell

Publikuar tek: bota, më 08:40 03-01-2017 SHIU I METEORËVE, më 3-4 janar spektakël në qiell

Në orët e para të datës 3 dhe 4 janar do të shfaqet fenomeni i shiut të meteorëve dhe pritet një mesatare prej 120 meteorësh në orë që do të ndriçojnë qiellin.

Alaska dhe Haëai janë të privilegjuarit e këtij spektakli pasi aty shiu i meteorëve do të shikohet më qartë.

Pamjet do të jenë nga ato që shikohen njëherë në jetë pasi qielli do të xixëlloj e flakërijë në të njëjtën kohë para se të zbehet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028831958770752
array(1) { ["section"]=> string(54) "shiu-i-meteoreve-me-3-4-janar-spektakel-ne-qiell-64469" }