‘Shkalla më e ulët historike’, Rama uron ditë të mbarë me raportin e papunësisë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:23 12-09-2019 ‘Shkalla më e ulët historike’, Rama uron ditë të mbarë me raportin e papunësisë

Ditën e djeshme Instituti i Statistikave publikoi raportin, ku tregohej që niveli i papunësisë në tremujorin e dytë të 2019 kishte shkuar në 11.5%.

Për këtë ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili përmes një statusi në ‘Facebook’ i uron të gjithëve një ditë të mbarë. 

‘Shkalla më e ulët historike e papunësisë’, e quan kryeministri rezultatin duke e cilësuar tepër inkurajues.

‘MIRËMËNGJES dhe me shifrën pozitive e tejet inkurajuese, të nxjerrë nga raporti i djeshëm i Institutit të Statistikave, konfirmuar edhe nga partnerët ndërkombëtarë, ju uroj një ditë të mbarë’, shkruan Rama.

69866000_10156980883996523_2912680660747419648_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.044953107833862
array(1) { ["section"]=> string(83) "shkalla-me-e-ulet-historike-rama-uron-dite-te-mbare-me-raportin-e-papunesise-178159" }