SHKARKIMI/ Agron Gjana s’i bindet Arta Markut: Nuk iki nga detyra!

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 09-01-2018 SHKARKIMI/ Agron Gjana s’i bindet Arta Markut: Nuk iki nga detyra!

Agron Gjana, prokurori i shkarkuar i Durrrësit nuk ka pranuar të largohet nga detyra sikurse i kërkoi Arta Marku.

Në takimin “kokë më kokë’ zhvilluar në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme, Gjana është rebeluar para kryeprokurores ndërsa kjo e fundit i ka kërkuar dorëheqjen.

“Nuk iki nga detyra. Jam prokuror i emëruar jo i komanduar”, i ka thënë kryeprokurori i Durrësit Markut por gjithsesi ky takim nuk ka shërbyer pasi kryeprokurorja e përgjithshme e ka larguar nga detyra duke nisur më pas edhe njoftimin për mediat.

Edhe kryeprokurori i elbasanit Dritan Gina, nuk pranoi vendimin e Markut duke e cilësuar këtë vendim të pabazuar në lgj dhe tërësisht politik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iu refuzua viza në SHBA, Arta Marku largon edhe prokurorin e Durrësit (EMRI- GRUAJA QË E ZËVENDËSON)
Shërbimi i Kardiologjisë në QSUT, Prifti: 804 operacione kardiake në 2017, mjekët po largohen në Gjermani »
Article Logic
Execution time: 0.011209011077881
array(1) { ["section"]=> string(70) "shkarkimi-agron-gjana-s-i-bindet-arta-markut-nuk-iki-nga-detyra-105958" }