Shkarkimi i ambasadores shqiptare në Athinë, mediat greke: Është e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave vitin e kaluar

Publikuar tek: rajon, më 16:27 08-07-2020 Shkarkimi i ambasadores shqiptare në Athinë, mediat greke: Është e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave vitin e kaluar

Një ndër mediat më të njohura në greqi ProtoThema ka raportuar në lidhje me shkarkimin e ambasadores së Shqipërisë në Athinë, Adriana Hobdarit, ku shkruan se shkakarkimi i saj ka ardhur, pasi ajo ishte e përfshirë në vjedhjen e 100 pasaportave shqiptare vitin e kaluar në Athinë.

Media greke shkruan se në këtë vjedhje është i përfshirë edhe konsulli i Shqipërisë në Janinë, Pervin Tsikouria.

“Hobdari dhe Tsikouria janë të përfshirë në rastin e vjedhjes së 100 pasaportave nga një makinë e trupit diplomatik shqiptar që ishte në tokën Greke. Automjeti, sipas Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë, i përkiste Tsikourias. Në të njëjtën deklaratë thuhet se personi në fjalë kishte marrë përsipër detyrën e transferimit zyrtar të pasaportave në Athinë dhe dorëzimin e tyre në ambasadën shqiptare. Vjedhja ndodhi në 13 shkurt, natën vonë, në Thesio. Ndërsa makina e konsullit ishte në rrugën Asomaton në qendër të Athinës, autorët e panjohur vodhën 100 nga 300 pasaporta,” shkruan media greke.

Screenshot_10.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092661380767822
array(1) { ["section"]=> string(126) "shkarkimi-i-ambasadores-shqiptare-ne-athine-mediat-greke-eshte-e-perfshire-ne-vjedhjen-e-100-pasaportave-vitin-e-kaluar-213247" }