Shkarkimi i çiftit të gazetarëve, reagon televizioni: Ja si është e vërteta

Publikuar tek: aktualitet, më 22:43 30-04-2017 Shkarkimi i çiftit të gazetarëve, reagon televizioni: Ja si është e vërteta

Televizioni lokal “TV1 Channel”, ka reaguar për herë të parë lidhur me shkarkimin e dy gazetarëve, burrë e grua, Simon dhe Eliona Shkreli, si dhe pas lajmeve të shumta në media që pasuan shkarkimin e tyre gjatë ditës së sotme.

Në media u pretendua se shkarkimi i çiftit të gazetarëe u bë për arsye politike pas një statusi në rrjetin social Facebook, por televizioni sqaron se shkarkimet kanë ardhur si pasojë e shkurtimit të stafit, çka ka ndodhur edhe më parë.

Në deklaratën e kompanisë “Media Nord sh.a” që ka në pronësi televizionin ku ishin punësuar gazetarët i kërkohet Partisë Demokratike, që sot doli me një deklaratë duke i quajtur shkarkimet si “çështje politike”, që të mos dezinformojë publikun.

DEKLARATA E PLOTË:

2wr2wr23rethydeth.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.095973014831543
array(1) { ["section"]=> string(79) "shkarkimi-i-ciftit-te-gazetareve-reagon-televizioni-ja-si-eshte-e-verteta-76996" }