Shkarkimi i drejtorëve në Dogana, Basha: Kontrabanda nuk bëhet dot propagandë

Publikuar tek: politike, më 14:51 17-11-2015 Shkarkimi i drejtorëve në Dogana, Basha: Kontrabanda nuk bëhet dot propagandë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit për shkakrimin e 6 drejtorëve dhe 3 zëvendësdrejtorëve gjatë një vizite në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave. Basha tha thënë se me këtë veprim Rama ka pranuar vjedhjen masive në Dogana ndërsa nuk mund ta kthejë kotrabandën të propagandë.

“Kokoshi 200 milionë, sipas raportimeve në media paska pranuar sot kontrabandën dhe vjedhjen masive në dogana, por si gjithmonë me hile, u përpoq për ta kthyer edhe këtë vjedhje prej 1 milionë dollarë në ditë në propagandë.

A mund të bëhet kontrabanda propaganda??? Kokoshi 200 milionë mendon se po!

E vërteta që e dinë të gjthë është se kontrabandën e cigares e të naftës e bën Edi Rama, jo ca drejtorë. Ai e ngre traun e doganës për miqtë e tij, për oligarkët e naftës e të cigareve.

Kryekontrabandisti numër 1 është Edi Rama, drejtorët janë ushqim për propagandë”, tha kreu i PD-së, Basha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010584115982056
array(1) { ["section"]=> string(81) "shkarkimi-i-drejtoreve-ne-dogana-basha-kontrabanda-nuk-behet-dot-propagande-25632" }