Shkarkimi i Kiço Londos, vjen reagimi nga LSI: Paturpësi e “Rilidnjes”, mbështeti PS-në edhe në ditët më të vështira

Publikuar tek: politike, më 15:02 04-12-2020 Shkarkimi i Kiço Londos, vjen reagimi nga LSI: Paturpësi e “Rilidnjes”, mbështeti PS-në edhe në ditët më të vështira Regjisori Kiço Londo

Vjen reagimi i parë nga radhët e LSI-së, për shkakimin e drejtorit të Teatrit Eksperimental, Kiço Londo.

Është nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili që përmes një postimi në rrjetet sociale e quan “paturpësi” shkarkimin e Londos dhe zëvendësimin e tij me regjisorin Altin Basha.

Vasili thotë se Londo është mbështetës i së majtës dhe PS-së, edhe në ditët më të vështira të saj.

“Paturpësia e rilindjes shkarkon si Drejtor si Teatrit Eksperimental regjizorin shumë të njohur e të talentuar Kiço London.

Mbështetës i të majtës dhe i Partisë Socialiste edhe në ditët më të vështira shkarkohet nga bashibozukët e rilindjes, çfarë turpi!!”, shkruan Vasili.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mban fjalën përmbyllëse në Ministerialin e OSBE: Gjithçka ishte kundër nesh, por ia dolëm
Ministrja i çoi në gjykatë për shpifje, PD kallëzon në SPAK Olta Xhaçkën: Kreu 22 fluturime për qëllime elektorale »
Article Logic
Execution time: 0.012506008148193
array(1) { ["section"]=> string(118) "shkarkimi-i-kico-londos-vjen-reagimi-nga-lsi-paturpesi-e-rilidnjes-mbeshteti-ps-ne-edhe-ne-ditet-me-te-veshtira-230166" }