Shkarkohet drejtori i burgut në Tepelenë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:59 25-11-2015 Shkarkohet drejtori i burgut në Tepelenë

Një tjetër drejtor burgu është shkarkuar për shpërdorim detyre, kësaj here në qytetin e Tepelenës.

Sipas drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, drejtori i burgut të Bënçës në Tepelenë, Avni Sula është shkarkuar pas inspektimit ku janë konstatuar shkelje n detyrë. Disa ditë më parë u shkarkua pas publikimit të një video skandali, drejtori i burgut të Devollit në Korçë, pasi u filmua teksa kryente favore në këmbim të parave, si fujte e lëndëve narkotike dhe celularëve në ambientet e burgut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vlorë, tërmet në administratën e bashkisë, dorëhiqet nënkryetari dhe drejtori i shërbimeve publike
Avioni me drogë, 60 vite burg për 5 bashkëpunëtorët e Riformatos »
Article Logic
Execution time: 0.012034893035889
array(1) { ["section"]=> string(46) "shkarkohet-drejtori-i-burgut-ne-tepelene-26243" }