Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit, Haki Çako

Publikuar tek: barometri, më 07:20 09-01-2018 Shkarkohet drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit, Haki Çako

Shkarkohet nga detyra drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako.

Me propozim të Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Këshilli i Ministrave miratoi lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako.

Ministri Xhafaj, vlerëson kontributin, angazhimin dhe përkushtimin e Çakos në drejtimin e Policisë së Shtetit, gjatë viteve të fundit. Ai ka një karrierë të gjatë në Polici dhe ka drejtuar me profesionalizëm struktura të niveleve të ndryshme, tha Xhafaj.

Ministri Xhafaj, pati një takim gjatë të cilit e falënderoi Drejtues Madhor Çakon për punën dhe bashkëpunimin e deritanishëm, në përmbushjen e misionit të Policisë së Shtetit.

"Megjithatë, realizimi i objektivave të këtij mandati qeverisës, në fushën e rendit dhe sigurisë publike, sfidat që e presin Policinë e Shtetit, kërkojnë një ritëm më të shpejtë dhe dinamikë të madhe pune. Për këtë arsye është i domosdoshëm një lidership i ri, me energjitë të reja për të motivuar dhe çuar përpara punën e Policisë së Shtetit. Puna e kësaj të fundit, domosdoshmërisht duhet të jetë e orientuar drejt rezultateve konkrete, me qëllim që t’u përgjigjet, kësisoj, më mirë kërkesave të kësaj faze të re dhe pritshmërive të larta të publikut dhe partnerëve ndërkombëtarë ndaj Policisë së Shtetit", thuhet në njoftimin e ministrisë së Brendshme.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010685920715332
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkarkohet-drejtori-i-pergjithshem-i-policise-se-shtetit-haki-cako-105910" }