Shkarkohet kreu i Sigurisë Krenar Ahmeti, debatoi me Presidentin Nishani

Publikuar tek: aktualitet, më 13:40 05-11-2015 Shkarkohet kreu i Sigurisë Krenar Ahmeti, debatoi me Presidentin Nishani

Pas një debati me Presidentin e Republikës, Krenar Ahmeti me detyrë shef i Sigurisë së Presidentit Nishani është shkarkuar nga detyra.

Sipas Opinion, Krenar Ahmetaj dhe vartësi i tij zëvendës shefi i sigurisë, janë shkarkuar nga detyra. Shkaku raportohet të jetë një debati mes Krenar Ahmetit dhe Presidentit Bujar Nishani në institucionin e lartë të shtetit. ndërkaq, ende nuk bëhen me dije shkaqet e konfliktit që ka çuar Presidentin të marrë këtë vendim.

krenar_ahmeti.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ja gazetari i përmendur nga Fevziu që po publikon kontrabandën e cigareve në doganë. Rrëfimi: Si kaluan 10 kamionë cigare
Kallëzohen penalisht 12 punonjës të Ministrisë së Mbrojtjes, dëm shtetit 942 mijë euro »
Article Logic
Execution time: 0.012166976928711
array(1) { ["section"]=> string(77) "shkarkohet-kreu-i-sigurise-krenar-ahmeti-debatoi-me-presidentin-nishani-24728" }