Shkarkohet Montela? Milan bën gati rikthimin e trajnerit të njohur të Serie A

Publikuar tek: sport, më 18:17 22-10-2017 Shkarkohet Montela? Milan bën gati rikthimin e trajnerit të njohur të Serie A

Milan sot nuk shkoi më larg se një barazim dhe bashkë me tre humbjet e mëparshme në Serie A dhe barazimi në Europa League u bënë plot 5 javë pa fitore.

Këto shifra flasin për një krizë te kuqezinjtë dhe i pari i sakrfikuar pritet të jetë trajneri Viçenzo Montela. Sipas Corriere dello sport, Montela është në prag të shkarkimit pas këtyre rezultateve të dobta.

Më tej Corriere aludon se Fasone dhe Mirabeli janë duke punuar për të ulur në stolin e Milan, ish-trajnerin e Fiorentinës, Paolo Souza. Do duhet të pritet dita e nesërme për të parë vendimin që do të marrin drejtuesit kuqezinj në koordimin me pronarët kinez.

Milan pas 9 javëve të para të kampionatit italian ka vetëm 13 pikë dhe ende nuk ka treguar formën maksimale. Ndërkohë Paolo Soza është një trajner i njohur për kampionatin italian, pasi me herët ka drejtuar Fiorentinën duke patur rezultate të rëndësishme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1103208065033
array(1) { ["section"]=> string(82) "shkarkohet-montela-milan-ben-gati-rikthimin-e-trajnerit-te-njohur-te-serie-a-96810" }