Shkarkohet nga detyra DREJTORI i burgut të Rrogozhinës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:21 22-01-2019 Shkarkohet nga detyra DREJTORI i burgut të Rrogozhinës

Pezullohet nga detyra drejtori i burgut të Rrogozhinës, Ibrahim Bejo.

Mësohet se Prokuroria e Kavajës ka nisur hetimet ndaj Bejos, pasi akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Organi i akuzës ka kërkuar shkarkimin e tij, me argumentimin se Bejo mund të prishë provat.

Po ashtu është pezulluar edhe shefi i policisë së burgut.

Bejo ishte zgjedhur në krye të këtij institucioni më janar të 2018-ës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gomonia me DROGË buzë lumit Vjosë gati për transport, policia jep DETAJE: Si u arratisën të dyshuarit nëpër pyll
Opozita paralajmëroi PROTESTË, nis mbledhjen Kolegji i Kryetarëve, çfarë po diskutohet »
Article Logic
Execution time: 0.011069059371948
array(1) { ["section"]=> string(61) "shkarkohet-nga-detyra-drejtori-i-burgut-te-rrogozhines-149825" }