Shkatërrohen mbi 7,000 rrënjë kanabis në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:35 21-07-2015 Shkatërrohen mbi 7,000 rrënjë kanabis në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar 7,748 rrënjë të bimës narkotike kanabis sativa gjatë operacionit të koduar “Petë”.

Bima narkotike është zbuluar në 3 parcela të ndryshme në fshatin Petë të Vlorës në vendin e quajtur “Përroi i Llazos” rreth 100 metra larg liqenit të fshatit. Policia ka bërë të mundur asgjësimin e plotë të bimëve narkotike më djegie dhe po punon për identifikimin dhe arrestimin e kultivuesve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Legalizohen armët, ja tarifat për çdo kategori
Kjo kriko “e madhe” kushton 400 lekë, shërbehet në hije »
Article Logic
Execution time: 0.015161037445068
array(1) { ["section"]=> string(52) "shkaterrohen-mbi-7-000-rrenje-kanabis-ne-vlore-16643" }