Shkatërrohet banda kriminale në Greqi, arrestohet 14 persona (DROGA VINTE NGA SHQIPËRIA)

Publikuar tek: rajon, më 18:48 28-11-2020 Shkatërrohet banda kriminale në Greqi, arrestohet 14 persona (DROGA VINTE NGA SHQIPËRIA) Droga dhe paratë e sekuestruara nga policia

Një bandë që trafikonte lëndë narkotike ka rënë në prangat e policisë greke.

Bëhet me dije se kanë rënë në pranga 14 persona pjesë e një bande, ndër ta edhe dy organizatorët.

Mediat greke raportojnë se rrjeti kriminal ishte strukturuar dhe funksiononte në formën e 2 grupeve Kreu i grupit të parë kishte bashkëpunim të drejtpërdrejtë me udhëheqësin e të dytit, i cili e furnizonte me drogë që vinte ose nga qytetet përreth ose nga Shqipëria.

Policia ka sekuestruar  më shumë se 10 kg kanabis, 7 peshore, armë, 39.060 euro, 5 automjete, 6 motorra dhe 36 telefonë.

Nuk dihet ende nëse mes të arrestuarve ka shqiptarë.

ΦΩΤΟ_ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ_2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti i keq në Itali, stuhia ‘pushton’ qytetin, 3 të vdekur dhe disa të zhdukur (VIDEO)
Albin Kurti: Këto tre dekada janë karakterizuar nga një lloj dominimi nga shtetet fqinje ndaj shteteve tona »
Article Logic
Execution time: 0.012747049331665
array(1) { ["section"]=> string(92) "shkaterrohet-banda-kriminale-ne-greqi-arrestohet-14-persona-droga-vinte-nga-shqiperia-229464" }