Shkatërrohet banda shqiptare e Kokainës, në mes të Athinës

Publikuar tek: politike, më 15:33 04-07-2017 Shkatërrohet banda shqiptare e Kokainës, në mes të Athinës

Falë një operacioni gjigand të Policisë Greke të antiterrorit dhe bimëve narkotike, u arrit që të shkatërrohej një nga bandat më të mëdha shqiptare të trafikimit të lëndëve narkotike në shtetin Helen.

Banda e përbërë nga 6 anëtarë 5 meshkuj dhe një femër dyshohet se realizonin transportin dhe shpërndarjen e kanabisit dhe kokainës që kapte shirfa tejet të larta. Ata besohet se vepronin në qytetet më të mëdha greke si, Athina, Selaniku, Patra etj.

Policia Greke bën të ditur se në sajë të këtij operacioni priten edhe arrestime të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është diferenca e votave të djathta ndaj të majtës nga 1991-2017 (ARSYET)
Shpërthen zëdhënësja e PD: Lajm fals, nuk e kuptoj dot nga e ka burimin. Ju informoj çfarë ndodhi »
Article Logic
Execution time: 0.012976169586182
array(1) { ["section"]=> string(63) "shkaterrohet-banda-shqiptare-e-kokaines-ne-mes-te-athines-84982" }