Shkatërrohet grupit shqiptar i drogës në Hollandë, i sekuestrohen 600 mijë euro dhe qindra bimë kanabisi, mes të arrestuarve edhe gra (DETAJE)

Publikuar tek: bota, më 18:53 23-11-2020 Shkatërrohet grupit shqiptar i drogës në Hollandë, i sekuestrohen 600 mijë euro dhe qindra bimë kanabisi, mes të arrestuarve edhe gra (DETAJE)

Policia e Hollandës si rezultat i disa operacioneve antidrogë, ka bërë të mundur arrestimin e tetë personave, të cilët ishin pjesë e një organizate të trafikut të drogës.

Grupit i është sekuestruar dhe 600 mijë euro cash. Policia ka bërë disa kontrolle nëpër shtëpi ku kultivohej kanabisi, teksa u ndihmua nga helikopteri i policisë dhe kolegë nga policia federale.

Hetimi filloi muaj më parë, ndërsa operacioni u zhvillua të enjten në katër komuna të ndryshme. Mediat lokale shkruajnë se plantacionet e kanabisit u gjetën në komunën Schaerbeek, ku oficerët zbyluan 600 bimë në një shtëpi, 900 bimë kanabisi u gjetën në Sint-Joost-ten-Node dhe rreth 400 në Sint-Jans-Molenbeek.

plantage.jpg

U gjetën edhe pako të ndryshme parash, me vlerë totale gati 600,000 euro. Paratë u morën si provë materiale. Shtatë nga tetë të dyshuarit u dërguan në burg, burra dhe gra të kombësisë shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Karantina në Britani përfundon në 2 dhjetor, Boris Johnson publikon masat e reja kufizuese deri në mars
Joe Biden nis punën për formimin e kabinetit qeverisës, rikthime të ish-zyrtarëve në administratën Obama »
Article Logic
Execution time: 0.011077165603638
array(1) { ["section"]=> string(144) "shkaterrohet-grupit-shqiptar-i-droges-ne-holande-i-sekuestrohen-600-mije-euro-dhe-qindra-bime-kanabisi-mes-te-arrestuarve-edhe-gra-detaje-228851" }