Shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës dhe klandestinëve në Spanjë, 4 shqiptarë në pranga

Publikuar tek: bota, më 17:47 07-06-2018 Shkatërrohet rrjeti i trafikut të drogës dhe klandestinëve në Spanjë, 4 shqiptarë në pranga

Një rrjet trafikantësh të drogës dhe klandestinëve është shkatërruar në Spanjë, ku 14 persona kanë përfunduar në prangat e Rojes Civile.

Katër prej të arrestuarve janë shtetas shqiptarë.

Ata operonion në qytetin bregdetar Cantabria ku shpërndanin drogë dhe kryenin fshehjen e klandestinëve në mjete lundruese që kishin për destinacion Anglinë.

Gjithashtu policia ka sekuestruar edhe 17 kilogram kanabis dhe 300 gram kokainë. Mes të arrestuarve ka edhe shtetas spanjollë e kolumbianë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012896060943604
array(1) { ["section"]=> string(97) "shkaterrohet-rrjeti-i-trafikut-te-droges-dhe-klandestineve-ne-spanje-4-shqiptare-ne-pranga-123612" }