Shkatërrohet totalisht perla e Shqipërisë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:38 08-06-2017 Shkatërrohet totalisht perla e Shqipërisë

Dikur një peisazh i mrekullueshëm natyror, por sot është shkatërruar totalisht.

Të vjen keq kur e sheh se si një bukuri e tillë natyrore shkatërrohet nga vetë dora e njeriut.

Bëhet fjalë për rrugën Tepelenë-Bençë, e cila shquhej për bukurinë e rrallë natyrore, por sot është kthyer në një tmerr ekologjik. I gjithë habitati i florës dhe faunës anash lumit është shkatërruar.

Kjo dëshmohet edhe në fotot e siguruara nga Newsbomb.al. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotoja që preku të gjithë rrjetin, “Fli i qetë o njeri me ose pa ëndrra”
Tragjedi kulturore, shembet manastiri 400 - vjeçar në Sarandë »
Article Logic
Execution time: 0.013169050216675
array(1) { ["section"]=> string(47) "shkaterrohet-totalisht-perla-e-shqiperise-81668" }