Shkatërroi ishullin pranë SHBA-së, asnjë lajm për 600 të zhdukur nga uragani ‘Dorian’

Publikuar tek: bota, më 10:41 28-09-2019 Shkatërroi ishullin pranë SHBA-së, asnjë lajm për 600 të zhdukur nga uragani ‘Dorian’ Dëmet e mëdha të shkaktuara nga uragani ''Dorian''

Nuk dihet fati i 600 personave në ishullin e Bahamasit.

Uragani ‘’Dorian’’ ka shkaktuar dëme të mëdha në ishullin e Amerikës Qendrore dhe një pas shfaqjes së tij, ekziston frika se numri i viktimave mund të kapërcejë shifrën e 56 të vdekurve.

Këtë pretendim e dha kryeministri i Bahamasit Hubert Minnis ditën e djeshme në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

‘’E dimë se ka shumë jetë të humbura sepse janë zhdukur 600 veta’’, u shpreh para përfaqësuesve të të gjithë vendeve të botës kryeministri Minnis.

Uragani ‘’Dorian’’ ishte uragani më shkatërrimtar që ka rënë ndonjëherë në ishullin e Bahamasit. Ai detyroi shumë banorë të emigronin drejt SHBA-së dhe vendeve fqinje. Momentalisht, qeveria ka kontraktuar disa ekipe emergjence nga SHBA-ja për të bërë të mundur heqjen e rrënojave  dhe nxjerrjen e të gjithë trupave.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012912034988403
array(1) { ["section"]=> string(89) "shkaterroi-ishullin-prane-shba-se-asnje-lajm-per-600-te-zhdukur-nga-uragani-dorian-180065" }