Shkelën rregulat e qëndrimit, riatdhesohen 44 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 16-06-2015 Shkelën rregulat e qëndrimit, riatdhesohen 44 shqiptarë

Janë riatdhesuar në Shqipëri ditën e sotme 44 shtetas shqiptarë të cilët kanë shkelur rregullat e qëndrimit në Zonën Shengen, nëpërmjet një fluturimi riatdhesimi të përbashkët  me charter, organizuar nga  autoritetet Suedeze.

Operacioni i riatdhesimit u zhvillua  nga autoritet Suedeze në bashkëpunim me ato Franceze dhe Gjermane dhe gjatë flutrimit shoqerimi i shtetasve shqiptarë është bërë nga oficerët e tyre.

Numri total i të kthyerve është 44 shtetas,  ku 31 janë kthyer nga Suedia, 8 shtetas nga Gjermania dhe 5 shtetas  janë kthyer nga Franca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbytet një 40 vjeçar në lumin Mat, shpëtojnë fëmijët
Sekuestrohet pasuria e Astrit Nimanit, vlera 10 milionë euro »
Article Logic
Execution time: 0.012212038040161
array(1) { ["section"]=> string(60) "shkelen-rregulat-e-qendrimit-riatdhesohen-44-shqiptare-13771" }