Shkelën rregullat e Shengen, kthehen në Rinas 49 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:56 24-03-2015 Shkelën rregullat e Shengen, kthehen në Rinas 49 shqiptarë

Janë kthyer në Shqipëri, sot rreth orës 16:40 nëpërmjet një fluturimi riatdhesimi nga Franca, 49 shtetas shqiptarë të cilët kishin shkelur rregullat e qëndrimit në Zonën Shengen.

Nga shtetasit deportivë të kthyer , 25 prej tyre janë kthyer nga Franca, 4 nga Belgjika, 6 nga Finlanda, 7 nga Gjermania, 3 nga Spanja dhe 4 nga Italia. Të gjithë shtetasit e kthyer sot , janë penalizuar për tre vjet mos të udhëtojnë drejt vendeve të hapsirës Shengen.

Sipas njoftimit në bordin e avionit ishte dhe një përfaqësues i Avokatit të Popullit me qëllim monitorimin e respektimit të të drejtave të shtetasve që u riatdhesuan si dhe në përbërje të eskortës kishte dhe një mjek e një psikolog.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PDIU: Shqipëria të kërkojë ndërmjetësim kombëtar për paktin detar me Greqinë
KE jep konkluzionet e Dialogut të Nivelt të Lartë, në fokus reforma e drejtësisë »
Article Logic
Execution time: 0.011269092559814
array(1) { ["section"]=> string(62) "shkelen-rregullat-e-shengen-kthehen-ne-rinas-49-shqiptare-6837" }