Shkeli distancën e sigurisë në Durrës, policia bllokon mjetin lundrues dhe gjobit pronarin

Publikuar tek: aktualitet, më 16:43 06-08-2016 Shkeli distancën e sigurisë në Durrës, policia bllokon mjetin lundrues dhe gjobit pronarin

Sot rreth  orës 15.00 në vijim të kontrolleve të zhvilluara nga Policia Kufitare për zbatimin e rregullave nga  mjetet lundruese, si dhe  mbi bazën  e denoncimit të disa qytetarëve në Policinë Kufitare dhe në  media onlinë, u bllokua motorri i ujit që ishte në përdorim të shtetasit S.M., banues në Shkallnuer Durrës.

Policia Kufitare e Durrësit shkoi në vendngjarje dhe identifikoi mjetin që lëvizte jashtë zonës së lejuar për lundrim argëtues, duke bllokuar mjetin dhe gjobiti pronarin e tij.

Policia e Shtetit fton edhe njëherë drejtuesit e mjeteve  lundruese të respektojnë rregullat, si dhe pushtetin vendor të ndihmojë në krijimin e një ambjenti sa më të sigurt për pushuesit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbingarkohet rrjeti elektrik në Tiranë, disa zona mbeten pa energji
Zv/presidenti i Top-Channel merr koncesionin e naftës në Fier »
Article Logic
Execution time: 0.013226985931396
array(1) { ["section"]=> string(95) "shkeli-distancen-e-sigurise-ne-durres-policia-bllokon-mjetin-lundrues-dhe-gjobit-pronarin-48971" }