Shkëlzen Berisha akuzon Ballën: Motra e tij po zhvat para nga kompanitë

Publikuar tek: politike, më 20:58 26-01-2015 Shkëlzen Berisha akuzon Ballën: Motra e tij po zhvat para nga kompanitë

Një prej personave të sulmuar më shumë nga Partia Socialiste si përfituesi kryesor sipas saj, i marrëveshjeve të Sali Berishës, Shkëlzeni djali i ish kryeministrit ka akuzuar familjarët e deputetit Taulant Balla. 

Sipas ‘Berisha junior’, motra e deputetit të PS dërgohet për të zhvatur para te kompanitë private, në fillim me “Austrian Lottaries” dhe më pas me “Global Fluids”.

“Ne pamundesi qe te jape shpjegime per mosmbajtjen e premtimeve elektorale per te larguar “Austrian Lotary” nga Shqiperia dhe parave qe marrin sot nga kjo kompani e motra (Fjoralba Balla Soukis) kushurira e tij (Aurora Cekani), Palaco i Rames mendon se mund t’i shpetoje opinionit duke prodhuar shpifje te tjera (per te cilat do pergjigjet gjithashtu ne gjykate) tha Shkëlzen Berisha.

“Tani qe formula funksionoi, dhe i ka ndjere lezetin parave qe “Austrian Lotary” i paguan per te vazhduar e qete punen, ka vendosur te perdore te njejtin mekanizem presioni me nje tjeter kompani “Global Fluids”. Fillimisht e akuzon qe ka lidhje me mua dhe pastaj i con motren per t’i zhvatur parate, qe ta lene te punoje ! Por ka nje problem. Tani eshte ne pushtet dhe nuk i jep dot pergjigje pyetjes se cfare e pengon t’i prishe koncesionin nje kompanie qe sipas shpifjes se tij ndan fitimet me mua ?!?!? Kontrata ? Sigurisht qe jo, sepse kjo qeveri ka prishur plot te tilla pa pyetur per pasojat ligjore e financiare ! Votat ? I ka te gjitha ne parlament dhe nuk i duhen ato te opozites!” tha Shkëlzen Berisha.

Më parë, Argita dhe Shkëlzen Berisha kanë qenë akuzuar disa herë nga opozita e kaluar për përfitime të paligjshme në këmbim të ndereve dhe mbështetjes që  jepej nga qeveria e PD. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqipëria dhe Izraeli firmosin pakt parlamentar bashkëpunimi
Balla: Kemi prova që elementë kriminalë strehohen në Bashkinë e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.0066969394683838
array(1) { ["section"]=> string(75) "shkelzen-berisha-akuzon-ballen-motra-e-tij-po-zhvat-para-nga-kompanite-1562" }