Shkëlzen Berisha: BE i fal qytetarët, Shqipëria i burgos

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:43 03-02-2015 Shkëlzen Berisha: BE i fal qytetarët, Shqipëria i burgos

Djali i ish-kryeministrit Berisha, i jep kreut të qeverisë shembullin e Greqisë dhe Kroacisë për t’i falur qytetarët. Shkëlzen Berisha tha nëpërmjet rrjetit social “facebook” se këto vende të BE-së  kanë të ardhura për frymë më të larta, por megjithatë borxhet iu fallen.

“Kroacia dhe Greqia dy vende të BE me të ardhura per frymë 3-4 herë me të larta se Shqipëria vendosin të falin borxhet për qytetaret e tyre të "varfër".

Ne Shqiperinë e Rilindjes për borxhlinjte e varfër ka vetëm burg...”-shkruan Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018362998962402
array(1) { ["section"]=> string(59) "shkelzen-berisha-be-i-fal-qytetaret-shqiperia-i-burgos-2239" }