Shkëlzen Berisha: "Fiku i Ramës" krahason kopshtin zoologjik me Spaçin

Publikuar tek: aktualitet, më 12:56 01-06-2015 Shkëlzen Berisha:

Pas deklaratës së kandidatit për Tiranën Erion Veliaj, i cili krahasoi kopshtin zoologjik me burgun e Spaçit ka reaguar djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha.

“Fiku i Ramës krahasoi dje kopshtin zoologjik me Spaçin, ku janë burgosur, torturuar, copëtuar (literalisht), e pushkatuar pjesa më e e madhe e elitës shqiptare pas luftës. Ndonëse gjendja e koopshtit zoologjik këto 15 vjet është vërtet e mjerueshme, krahasimi i tij me një kamp përqëndrimi, ku janë shuar e masakruar disa nga intelektualët dhe patriotët më të mëdhenj shqiptarë, me shumë se injorancën dhe nivelin e Zogut të Ramës tregon ndjesinë e vërtetë që ai dhe mjeshtri i tij, kanë për të përndjekurit politikë dhe krimet e komunizmit”, shkruan Shkëlzeni në Facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Polici bllokon trafikun. Arsyeja? Do pak muhabet
Aksident në plazhin e Durrësit, dërgohet me urgjencë në spital një femër »
Article Logic
Execution time: 0.013004064559937
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkelzen-berisha-fiku-i-rames-krahason-kopshtin-zoologjik-me-spacin-12395" }