Shkëlzen Berisha kundër diplomatëve: Po promovoni ‘putinizmin’

Publikuar tek: aktualitet, më 20:14 15-05-2019 Shkëlzen Berisha kundër diplomatëve: Po promovoni ‘putinizmin’ Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkelzen Berisha

Djali i ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ka shpërthyer kundër diplomatëve ndërkombëtarë prezent në Shqipëri.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ai theksoi se diplomatët po promovojnë ‘Putinizmin’ sipas tij që po instalon qeveria Rama.

Sipas tij nxitja e arrestimit të atyre që guxojnë të bëjnë parulla ndaj diplomatëve, promovon ‘putinizmin’.

Postimi i plotë:

Diplomate qe do duhej te mbronin fjalen dhe voten e lire, promovojne ‘Putinizmin’ duke nxitur arrestimin e atyre qe ‘guxojne’ t’i ‘SULMOJNE’ me parulla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030082941055298
array(1) { ["section"]=> string(66) "shkelzen-berisha-kunder-diplomateve-po-promovoni-putinizmin-164468" }