Shkëlzen Gashi dënohet për të mos luajtur tre ndeshje

Publikuar tek: sport, më 08:03 14-04-2015 Shkëlzen Gashi dënohet për të mos luajtur tre ndeshje Shkelzen Gashi, sulmues i Bazelit dhe kombetares shqiptare

Mediat zvicerane raportojnë se Shkëlzen Gashi, futbollisti i kombëtares shqiptare që luan me Bazelin në Zvicër, nuk do të mund të luajë në tre ndeshje me radhë. 

Vendimi është marrë nga Federata Zvicerane e Futbollit, pasi në ndeshjen e Bazelit me Zyrihun, Shkëlzen Gashi ka qëlluar një lojtar të ekipit kundërshtar.

Derbi ka qenë i mbushur me emocione por gjithçka u prish për sulmuesin e kombëtares shqiptare dhe të Bazelit kur bëri këtë gjest. Ai nuk do të mund të luajë tashmë në tre ndeshje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075218677520752
array(1) { ["section"]=> string(58) "shkelzen-gashi-denohet-per-te-mos-luajtur-tre-ndeshje-8626" }