Shkëlzeni ironi me Ramën: "Lideri i Rajonit" e pret Merkelin ne Tirane, qytetaret e tij në Gjermani

Publikuar tek: politike, më 17:51 14-07-2015 Shkëlzeni ironi me Ramën:

Djali i ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha ka ironizuar kryeministrin Rama pas shifrave të dala nga ministria e Brendshme gjermane për azilkërkuesit shqiptarë, numri i të cilëve është i lartë.

“Gjatë qershorit numri i azilanteve shqiptarë në Gjermani është rritur me thuajse 20% krahasuar me muajin Maj duke u renditur të dytët pas sirianëve të cilët largohen nga lufta. Vlen të përmendet se ndonëse i gjithë rajoni është në krizë numri i azil kërkuesve nga Serbia, Mali i Zi, Kosova e Maqedoni është disa here më i ulët se Shqipëria e cila po sipas Ministrisë  së Brendshme Gjermane deri para Rilindjes (viti 2012) nuk ishte fare pjesë e problemit. Ju lutem shikoni tabelat e qershorit te 2012 dhe krahasojini me qershorin e 2015”, shkruan Shkëlzeni duke paraqitur edhe tabelat si në foto.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012964963912964
array(1) { ["section"]=> string(101) "shkelzeni-ironi-me-ramen-lideri-i-rajonit-e-pret-merkelin-ne-tirane-qytetaret-e-tij-ne-gjermani-16173" }