Shkëmbim zjarri, vriten 2 agresorët, plagosen 5 policë

Publikuar tek: bota, më 09:37 29-01-2019 Shkëmbim zjarri, vriten 2 agresorët, plagosen 5 policë

Pesë oficerë policie kanë mbetur të plagosur në Teksas të SHBA-ve dhe dy agresorët kanë vdekur gjatë një përplasjeje me armë.

Dhjetëra policë ndërhynë në një ndërtesë në të cilën dyshohej se bëhej trafik droge dhe sapo është shpërthyer dera e hyrjes, nga brenda godinës kanë filluan të shtënat me armë.

Policia njoftoi më pas se dy agresorët janë vrarë. Agjentët e plagosur të policisë janë shtruar në Memorial Hermann-Texas Medical Center në Houston. Dy prej tyre në gjendje të rëndë janë transportuar me helikopter.

skynews-houston-shooting_4560559.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013200044631958
array(1) { ["section"]=> string(59) "shkembim-zjarri-vriten-2-agresoret-plagosen-5-police-150751" }