Shkencëtarët: Alienët kanë dërguar farën për krijimin e jetës në tokë

Publikuar tek: bota, më 16:46 13-02-2015 Shkencëtarët: Alienët kanë dërguar farën për krijimin e jetës në tokë

Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë ekzaminuar një sferë metalike rrethore, që sipas tyre mbart një mikroorganizëm të dërguar qëllimisht nga jashtëtokësorët për të krijuar jetën në Tokë.

Sfera mikroskopike e cila mbart grimca metalike, u zbulua nga astrobiiologjisti Milton Ëainëright dhe grupi i hulumtuesve të cilët kanë ekzaminuar pluhurin e një tullumbace gjatë fluturimit në stratosferën e Tokës.

“Është një top sa një fije floku e cila ka jetë filamentoze në pjesën e jashtme dhe material sentimental biologjik në qendër të saj”, tha Ëainëright.

“Një teori është ajo se u dërgua në Tokë nga një civilizim i panjohur për të mundësuar vazhdimin e mbjelljes së jetës në Tokë”, tha ai.

Ne konkludojmë se jeta në Tokë mund të ketë aritur në këtë mënyrë, por provat shkencore janë të pamjaftueshme për të mbështetur këtë teori.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010791063308716
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkencetaret-alienet-kane-derguar-faren-per-krijimin-e-jetes-ne-toke-3251" }