Shkencëtarët kinezë zhvillojnë super-qenin muskuloz (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:01 22-10-2015 Shkencëtarët kinezë zhvillojnë super-qenin muskuloz (Foto)

Për herë të parë, shkencëtarët kinezë kanë arritur të modifikojnë gjenet e kafshëve duke krijuar një super qen muskuloz.

Sipas “Technology Review MIT” shkencëtarët arritën të fshijnë gjenin “miostatin” çka ka rezultuar në një kafshë me dy herë më shumë masë muskulore sesa normalja. Shkencëtari Liangxue Lai tha për MIT se qentë kanë më shumë muskuj çka i bën ata më të fuqishëm dhe të aftë për gjueti dhe për përdorim nga policia apo ushtria.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01193380355835
array(1) { ["section"]=> string(62) "shkencetaret-kineze-zhvillojne-super-qenin-muskuloz-foto-23725" }