Shkencëtarët pa fjalë, a është kjo prova që përbindëshat nënujorë ekzistojnë?

Publikuar tek: bota, më 18:28 11-12-2016 Shkencëtarët pa fjalë, a është kjo prova që përbindëshat nënujorë ekzistojnë?

Disa ditë më parë një zhurmë e mistershme që vinte nga fundi i detit tmerroi banorët e një qyteze të vogël në very të Kanadasë.

Sipas tyre zhurma vinte nga fundi i detit mes një kanali ujor ku ata ushtronin aktivitetin e peshkimit, por jo këtë vit. Banorët e zonës u ankuan te autoritetet se që prej momentit kur nisi të dëgjohej zhurma, peshqit, kafshët dhe shpendët u larguan nga zona, shkruan Newsbomb.al.

Ushtria kanadeze dhe shkencëtarët e saj nuk vonuan të shkojnë në vendngjarje. Ata së fundmi kanë regjisturar edhe zhurmën e mistershme dhe po merren me analizimin e saj. Por sipas tyre të gjitha teoritë e anijeve aliene, nëndetëse nukleare apo fenomene paranormale, bien.

Ata besojnë se zhurma vjen nga një krijesë e madhe që jeton në thellësitë e oqeanit, por që nuk është balenë, delfin apo gjallesë e njour, raporton Newsbomb.al.

Kjo ka bërë që të nisin dyshimet se në thellësitë e pazbuluara të oqeaneve mund të banojnë përbindësha që nuk kemi arritur, deri më tani, t’i zbulojmë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12078905105591
array(1) { ["section"]=> string(81) "shkencetaret-pa-fjale-a-eshte-kjo-prova-qe-perbindeshat-nenujore-ekzistojne-62322" }