Shkencëtarët thonë se dora e njeriut u dizajnua nga “Krijuesi”, ngjallin debat

Publikuar tek: bota, më 00:00 04-03-2016 Shkencëtarët thonë se dora e njeriut u dizajnua nga “Krijuesi”, ngjallin debat

Një studim i tre shkencëtarëve nga Universiteti Huazhong i Kinës dhe një shkencëtari nga Universiteti i Worçesterit në Angli, ka nxjerrë disa përfundime që kanë ngjallur debat mes shkencëtarëve.

Në punimin që kishte për qëllim studimin e dorës, shkencëtarërt konkluduan se është projektuar nga “Krijuesi”.

Studimi vërrejti lëvizjet e dorës nga 30 pjesëmarrës, mënyrën se si dora kap objekte të ndryshme dhe mekanika të tjera. Në një nga fjalitë e punimit ata shkruajnë se lidhja midis muskujve dhe lëvizjes së dorës ështëm produkt i “dizajnit të duhur nga ana e Krijuesit."

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi nga kolegët e tyre të cilët e kanë quajtur studimin si pseudo-shkencë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01282787322998
array(1) { ["section"]=> string(81) "shkencetaret-thone-se-dora-e-njeriut-u-dizajnua-nga-krijuesi-ngjallin-debat-34159" }