Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë, “Ballistët” spektakël në tribuna

Publikuar tek: sport, më 21:59 16-05-2016 Shkëndija fiton Kupën e Maqedonisë, “Ballistët” spektakël në tribuna

Shkëndija e Tetovës e ka mbyllur me festë sezonin, sepse sot ka fituar Kupën e Maqedonisë, duke mposhtur Rabotniçkin 2-0 në finalen e zhvilluar në Shkup.

Një ndeshje e zhvilluar në një atmosfera fantastike, krijuar nga “Ballistët”, që kishin bërë një organizim të përkryer në tribuna, shkruan Sportal.

Shkëndija ua shpërbleu, sepse Radeski që në minutën e tetë zhbllokoi ndeshjen dhe më pas nuk pati surpriza.

Shkëndija kontrolloi mjaft mirë dhe në minutën e 95-të shënoi edhe golin e festës së madhe me brazilianin Zhunior.

cea42fdf333e1332edc8447f43d6394a_L.jpg

13220926_1108822199140335_9040940431841123577_n.jpg

13237723_10153722042253920_7395817340626478969_n.jpg

13164467_10153722042193920_3721821296666177368_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033339023590088
array(1) { ["section"]=> string(71) "shkendija-fiton-kupen-e-maqedonise-ballistet-spektakel-ne-tribuna-40640" }