Shkëndija ndal hapin në fund, shuhet ëndrra e kualifkimit

Publikuar tek: sport, më 22:32 25-08-2016 Shkëndija ndal hapin në fund, shuhet ëndrra e kualifkimit

Shkëndija e Tetovës ishte skuadra e dytë shqiptare që tentoi të futej në grupet e Europa League, por që u mund me rezultatin e thellë 4-0 nga KAA Gent në “Arena Filipi 2”, duke shuar gjithçka. Ëndrra e kualifikimit nuk rezistoi më shumë se 90 minuta.

Sfida në Belgjikë u mbyll me rezultatin 2-1, çfarë i bëri tetovarët të shpresonin, por mbrëmjen e sotme u shpërfytyruan. Në pjesën e dytë ndodh gjithçka, ku belgët “shpartallojnë” kuqezinjtë dhe kalifikohen në fazën në grupe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02403998374939
array(1) { ["section"]=> string(62) "shkendija-ndal-hapin-ne-fund-shuhet-endrra-e-kualifkimit-50881" }