Shkëndija vazhdon e vetme aventurën europiane, kuqezinjtë mësojnë rivalin e radhë

Publikuar tek: sport, më 22:10 16-08-2018 Shkëndija vazhdon e vetme aventurën europiane, kuqezinjtë mësojnë rivalin e radhë Ekipi i Shkëndijës

Shkëndija është skuadra e vetme shqiptare që vazhdon rrugëtimin për në Europë. 

Pas eliminimit nga austriakët e Salzburgut, kuqezinjtë kanë mësuar sot dhe kundështarin e radhës për fazën e “play-off” të Europa League. Ashtu siç parashikohej norvegjezët e Rosenborgut janë rivali i fundit që do të kërkojnë të pengojnë kalimin e kampionëve të Maqedonisë në fazën e grupeve të Europa League.

Nordikët kanë fituar pa probleme dhe në shtëpi ndaj irlandezëve të Cork Cityt 3-0 duke u kualifikuar për më tej me rezultatin total 5-0.

Ndeshja e parë do të luhet në Norvegji në datën 23 gusht, ora 20:45.

shkendija-1.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020997047424316
array(1) { ["section"]=> string(87) "shkendija-vazhdon-e-vetme-aventuren-europiane-kuqezinjte-mesojne-rivalin-e-radhe-131345" }