Shkëputet nga Grida Duma me mbi 6 mijë vota Vangjush Dako në Durrës

Publikuar tek: politike, më 22:28 22-06-2015 Shkëputet nga Grida Duma me mbi 6 mijë vota Vangjush Dako në Durrës Grafiku per Durresin

Kanë mbetur ende 178 kuti për t’u numëruar nga 310 që janë gjithsej por kandidati i ASHE në Durrës, Vangjush Dako është shkëputur ndjeshëm nga kandidatja e djathtë Grida Duma.

24889 vota ose 58.09 % ka grumbulluar deri tani Dako kundrejt 17955 votave ose 41.91% të Dumës me një diferencë prej 6934 votash.

Gara për Durrësin mes dy kadidatëve është e fortë dhe ende priten kutitë e tjera që do të japin verdiktin final edhe pse diferenca e votave të Dakos është e konsiderueshme dhe ka një tend në rritje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090579986572266
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkeputet-nga-grida-duma-me-mbi-6-mije-vota-vangjush-dako-ne-durres-14377" }