Shkodër, asgjësohen rreth 2 mijë rrënjë kanabis sativa

Publikuar tek: aktualitet, më 19:58 10-06-2015 Shkodër, asgjësohen rreth 2 mijë rrënjë kanabis sativa

Policia e Shkodrës ka zbuluar dhe asgjësuar në 5 parcela të ndryshme në komunën Qerret dhe Pult të Shkodrës, 2430 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa.

Në komunën Qerret u asgjësuan dy parcela me 1800 rrënjë ndërsa në komunën Pult, tre parcela me 630 rrënjë. Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të bimës narkotike. Aksioni antikanabis i policisë gjatë muajve të fundit sjellë asgjësimin e mijëra rrënjëve të bimës narkotike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Eurostat: Shqipëria me çmimin më të lartë të energjisë në rajon
Kapen me 1.5 kile heroinë rivalët e Aldo Bares, njëri tentoi të largohej: Mendova se ishin njerëzit e Bares dhe donin të na vrisnin »
Article Logic
Execution time: 0.012027978897095
array(1) { ["section"]=> string(59) "shkoder-asgjesohen-rreth-2-mije-rrenje-kanabis-sativa-13230" }