Shkodër, gjendet një trup i pajetë pranë lumit Buna

Publikuar tek: aktualitet, më 19:15 10-04-2017 Shkodër, gjendet një trup i pajetë pranë lumit Buna

Ditën e sotme është gjetur një trup i pajetë në breg të lumit Buna.

Sipas të dhënave të policisë trupi është gjetur në fshatin Zuna. Nga veprimet paraprake proceduriale të kryera nga grupi hetimor, rezulton se kufoma është Hydajet Leva 85 vjeç, banues në lagjen "Qemal Stafa", i larguar nga banesa rreth 3-4 orë më parë. Nga këqyrja e jashtme e kufomës rezulton se nuk ka shenja dhune dhe mendohet për një ngjarje aksidentale vetmbytje. Trupi është nxjerr nga ujrat e Lumit Buna dhe është transportuar në morgun e Spitalit Rajonal Shkodër. Po vazhdon puna për identifikimin e kufomës, sqarimin e plotë të rrethanave, kryerjen e veprimeve te plota proceduriale nën drejtimin e Prokurorisë Shkodër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i mirë: Gjenden foletë e tre zogjve të rrallë në Shqipëri. Shikoni fotot e mrekullueshme
Ja si humbën 26 dokumente të cilësuara “sekret shtetëror” në Ministrinë e Brendshme. Zbulohet përmbajtja »
Article Logic
Execution time: 0.012039184570312
array(1) { ["section"]=> string(56) "shkoder-gjendet-nje-trup-i-pajete-prane-lumit-buna-74734" }