Shkodër, PD denoncon dhënien e ndihmave ushqimore në këmbim të votës

Publikuar tek: politike, më 20:39 20-06-2015 Shkodër, PD denoncon dhënien  e ndihmave ushqimore në këmbim të votës Foto nga ndihmat qe po shperndahen ne Postribe

Në Shkodër Partia Demokratike denoncon ndarjen e ndihmave ushqimore nga ana e maxhorancës në zonën e Postribës. 

Kur kanë mbetur pak orë nga hapja zyrtare e procesit të votimeve, PD ka arritur të fotografojë furgona me ndihma ushqimore për zgjedhësit duke pretenduar se ato bëhen në këmbim të votave.

ndihma shkoder

“PD i bën me dije opinonit publik dhe gjithë organizmave ndërkombëtare dhe vëzhguesve vëndas dhe të huaj, se akte të tilla manipulimi cënojn rëndë procesin zgjedhor. Është e qartë se kjo maxhorancë jo vetëm që nuk punon për një proces zgjedhor të rregullt, përkundrazi po synon që përmes cdo lloj manipulimi të siguroj vota. Partia Demokratike Shkodër denon aktet të tilla dhe garanton qytetarët se nuk do lejoj asnjë llojë presioni apo manipulimi i cili do cenoj vullnetin e tyre të lirë, të cilin e garanton Kushtetuta e vendit dhe Kodi Zgjedhor” thuhet në deklaratën e PD pasditen e sotme.                

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010310888290405
array(1) { ["section"]=> string(73) "shkoder-pd-denoncon-dhenien-e-ndihmave-ushqimore-ne-kembim-te-votes-14139" }