Shkodër, vdekja e 5 të rinjve, prokuroria kërkon 18 vite burg për drejtuesin e kamionit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:43 19-03-2015 Shkodër, vdekja e 5 të rinjve, prokuroria kërkon 18 vite burg për drejtuesin e kamionit

Prokuroria e Shkodrës ka kërkuar 18 vite burg për shtetasin Prend Ndreca, drejtuesi i kamionit, në aksidentin ku humbën jetën 5 të rinj të cilët udhëtonin me mjetin tip BMW nga Tirana për në Shkodër.

Ndreca akuzohet për “shkelje të rregullave të qarkullimit”, me pasojë vdekjen e 5 personave, ngjarje e ndodhur në 22 tetor 2013 në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Automjeti kamion « Man » me targa PU 1463 A, drejtuar nga shtetasi Prend Ndreca me drejtim lëvizje Krye Bushat- Tiranë është përplasur me automjetin BMW me targa SH 1818 E, me drejtim lëvizje Tiranë-Shkodër drejtuar nga shtetasi Osman Meraja. Si pasojë kanë vdekur shtetasit Osman Meraja, Rael Duli, Xheni Anamali, Orlend Mreca dhe Ledio Pinari.

 Prokuroria shprehet e bindur se pas hetimit të gjatë ka krijuar bindjen bazuar në prova se personi i akuzuar është përgjegjës për vdekjen e 5 të rinjve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tom Doshi del pas 5 orësh nga Prokuroria, u ballafaqua me biznesmenin Ymer Lala
Elbasan/ Prostitucioni, në pranga 4 persona, një femër 56 vjeç dhe 3 të moshuar »
Article Logic
Execution time: 0.011127948760986
array(1) { ["section"]=> string(90) "shkoder-vdekja-e-5-te-rinjve-prokuroria-kerkon-18-vite-burg-per-drejtuesin-e-kamionit-6332" }