Shkodra dhe Malësia e Madhe, ende pa u mbyllur zyrtarisht numërimi. Kryeson Ademi dhe Marinaj

Publikuar tek: politike, më 10:44 24-06-2015 Shkodra dhe Malësia e Madhe, ende pa u mbyllur zyrtarisht numërimi. Kryeson Ademi dhe Marinaj Shifrat e votave në Shkoder

Shkodra dhe Malësia e Madhe kanë mbetur dy bashkitë e fundit, ku pritet përfundimi i procesit të numërimit. Edhe pse në Shkodër fitoren e ka të siguruar kandidatja e djathtë Voltana Ademi, me mbi 10 mijë vota në avantash, sërish pritet hapja edhe e tri kutive të fundit.

Në Malësinë e Madhe kryeson kandidati i majtë, Tonin Marinaj me një diferencë prej më shumë se 1200 votash ndaj kandidatit të djathtë Anton Kokaj.

Duket se Malësia e Madhe do jetë bashkia e fundit për lajmin se kush do të jetë zyrtarisht kryebashkiaku i ri.

malesiemadhesot

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090529918670654
array(1) { ["section"]=> string(97) "shkodra-dhe-malesia-e-madhe-ende-pa-u-mbyllur-zyrtarisht-numerimi-kryeson-ademi-dhe-marinaj-14517" }